"Cestovanie nie je nikdy otázkou peňazí, ale odvahy." Paulo Coelho

Srí Lanka: do tejto krajiny sme sa zamilovali na prvý pohľad

Tohtoročnú Veľkú Noc sme sa rozhodli so snúbencom stráviť v exotickej krajine. Nemali sme úplne jasno, kde to presne bude no výber napokon padol, po viacerých zvažovaniach, práve na Srí Lanku. Lákala nás najmä kultúra, teplé a slnečné počasie a krásne fotky pláží, a samozrejme túžba po oddychu. A nemohli sme sa lepšie rozhodnúť! Do Srí Lanky sme sa zamilovali hneď na prvý pohľad a určite sa tam chceme v blízkej dobe vrátiť a bližšie preskúmať.

Ubytovanie a pláže

Na ubytovanie v exotickej krajine máme vždy 2 podmienky: musí byť priamy prístup na pláž a z izby chceme výhľad na more/oceán. Tie boli splnené. Ubytovali sme sa v rezorte s priamym prístupom na pláž, asi 60 kilometrov od hlavného mesta Colombo, na západe krajiny. Pláže boli hlavným lákadlom Srí Lanky, a v nich nás Srí Lanka vôbec nesklamala! Boli očarujúce, najmä svojou dĺžkou a malou obsadenosťou. A teplota oceánu? Poviem vám, že tak teplú vodu som na žiadnej dovolenke zatiaľ nezažila. Mohli sme v nej tráviť aj celý deň bez toho, aby sme mali fialové pery.

Na Srí Lanke sa nebudete nudiť

Ak vás niekedy omrzí vylihovanie na pláži alebo pri hotelovom bazéne, Srí Lanka vám ponúkne obrovské množstvo možností na výlety a zábavu mimo ubytovania. My sme ich využili hneď niekoľko. Chceli sme si pozrieť miestne chrámy, kultúrne pamiatky, faunu a flóru a obchody so vzácnymi kameňmi, ktorými je Srí Lanka veľmi známa. Vybrali sme sa preto s domácimi na celodenný výlet, ktorý odporúčame všetkým, ktorí sa tam vyberú. Najradšej by som bola, keby som na výlete mala pri sebe viac fotoaparátov, pretože tú všetku krásu sa nedalo zachytávať na jeden. Nevedela som kam sa skôr otočiť, čo skôr odfotiť, bola som nadšená. Výhodou výletov s domácimi je, že vás zavedú na naozaj exkluzívne, nie komerčné miesta, na ktoré by vás zrejme delegát cestovnej kancelárie nezobral. A celodenný výlet pre dvoch sa zmestil do 100 Eur s plne klimatizovaným mikrobusom len pre nás dvoch a s množstvom zastávok na naozaj pekných miestach.

Ľudia

Pre mňa je symbolom Srílančanov ich úsmev, ktorým obdarúvajú každého na každom svojom kroku. Mala som pocit, že tam nikto nebol smutný alebo nespokojný a to bolo úprimné, žiadne falošné výrazy a správanie. S mnohými sme sa rozprávali a hneď sa chceli spriateliť aj na sociálnych sieťach, aby sme si mohli písať aj neskôr. Aj si s nimi stále dopisujeme. Vždy sa pýtajú ako sa máme, čo máme nové a chcú vedieť, kedy sa vrátime opäť na Srí Lanku. Jednoducho sú to veľmi prívetiví a úprimní ľudia.

Naše postrehy

Musím povedať, že na prelome marca a apríla je veľmi dobrý termín pre dovolenku na Srí Lanke. Nie je tam veľké množstvo turistov. Aspoň my sme mali ten pocit, že všade máme veľa miesta, nikde nás neobkolesoval dav turistov, či už v meste alebo na pláži. Domáci nám spomínali, že od júna už tam býva plnšie. Dovolenku sme si poskladali sami: kúpili sme si v dostatočnom časovo predstihu letenky a aj ubytovanie, takže nás celá dovolenka vyšla menej ako bola ponúkaná v komerčných cestovných kanceláriách. Ak ste trošku zbehlí v nákupe leteniek a ubytovania samostatne, odporúčame tak urobiť. Verím, že som vás trošku „namotala“ na Srí Lanku, a že ak sa pre ňu rozhodnete, zamilujete si ju ako my.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Žiadne produkty v košíku.