"Zobudiť sa úplne sám v cudzom meste je jeden z najpríjemnejších pocitov na svete." Freya Stark

Santorini: náš splnený sen

Možno ste to zažili aj vy, hlavne z filmov a z fotiek na sociálnych sieťach, na ktorých uverejňujú rôzne cestovateľské skupiny krásne fotky z čarovného, gréckeho ostrova Santorini. Môžete na nich vidieť nádherné výhľady z kopcov, na ktorých sa nachádzajú luxusné apartmány a hotelové ubytovania, ktorým nechýbajú bazény, vírivky a typické grécke, bielo-modré zafarbenie budov, a v neposlednom rade more z vtáčej perspektívy. Vďaka všetkým týmto lákadlám bolo Santorini našim nesplneným snom. To sme však tento rok zmenili a sen sme si splnili.

Neopakovateľná atmosféra

Musím na úvod povedať, že dovolenku na Santorini sme neplánovali. Jednoducho prišla výhodná ponuka na letenky a  využili sme ju. Keď to spätne hodnotím, urobili sme veľmi dobre. Ubytovanie sme si našli cez portál booking.com a mali sme jednu podmienku: chceli sme byť ubytovaní na kopci s výhľadom. Vyhli sme sa predraženému ubytovaniu v oblasti Oia, my sme si vybrali časť Pyrgos. Napriek tomu, že sa nevyrovná výhľadu v časti Oia, výhľad z kopca na more a okolité kopce je niečo neopakovateľné aj v Pyrgose. Na málo miestach pri mori zažijete takú atmosféru. Keď si užívate rannú kávu, kúpanie v bazéne alebo len tak sedíte na terase svojho apartmánu, stále máte výhľad ako na tých fotkách, ktoré ste videli a snívali ste ho vidieť naživo.

Ostrov si treba užiť

Na ostrov sme išli s tým, že si ho musíme pobehať poriadne. Preto sme si požičali na pár dní auto a vybrali sa do všetkých, odporúčaných kútov Santorini. V  prvej časti nášho okruhu po ostrove sme si išli pozrieť všetky farebné pláže: bielu pláž, čiernu pláž, aj červenú pláž. Je to zážitok a  rozhodne odporúčam pozrieť si všetky. Po plážovej túr sme sa vybrali do najznámejšej a najfotenejšej oblasti Santorini: Oia. Je to tá luxusná časť, kde sú veľmi drahé ubytovania s krásnymi chodníčkami v kopci, infinity bazénmi v každom apartmáne, bielo-modrými budovami, kostolíkmi a  neskutočným výhľadom, ba dokonca najkrajším výhľadom na ostrove. Jediné mínus tejto časti je jeho preplnenosť turistami. Ak s  tým však nemáte problém, po chvíľke vám to už vôbec neprekáža a nasávate už iba tie budovy, pamiatky a výhľad.

Santorini je pre všetky romantické duše

Santorini na mňa budí dojem veľmi romantického miesta a  odporúčam ho najmä všetkým zamilovaným párom, ktoré si chcú užiť dovolenku, vychutnávať si svoje raňajky, obed, večeru s  romantickým výhľadom na more. Taký môj súkromný tip: je to top miesto na žiadosť o ruku alebo ideálne miesto pre svadobnú cestu. Keď sa na Santorini niekedy vyberiete, užite si tento ostrov naplno s osobou, ktorú milujete.

 

 

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Žiadne produkty v košíku.