Kreatívna mapa

Rozprávkový Sliezsky dom – 1670 m.n.m.

Ako každý rok, tak aj na prelome rokov 2018-2019 sme hľadali miesto, na ktorom strávime posilvestrovský týždeň. Chceli sme si poriadne užiť zimu, vidieť krásnu bielu prikrývku a prechádzky, počas ktorých sa budeme kochať okolím. Vo finále vyhral Sliezsky dom – nikdy predtým sme na ňom neboli počas zimy, nikdy sme na ňom neboli ubytovaní (vždy to bola len medzizastávka počas túry). Odporúčanie sme dostali od známeho, ktorý miluje Vysoké Tatry a špeciálnym miestom je pre neho Sliezsky dom. Tak sme sa nechali “ukecať”.

Dobrodružstvo od samého začiatku

Na Sliezsky dom sme mali príchod 2.1. – v ten deň riadne snežilo a poobede začalo aj výrazne fúkať. Ešte pred zaparkovaním v Tatranskej Polianke sme dostali telefonát, že autom sa k Sliezskemu domu nemôžeme dopraviť. Úprimne, aj tak som mal v pláne, že auto necháme dole v Polianke, pretože vo Vysokých Tatrách nikdy neviete, kedy nasneží, koľko nasneží a tak som nechcel, aby sme s autom zostali uviaznutí hore pri Sliezskom dome. Do telefónu nám povedali, že pre nás prídu na skútroch! Dobrodružné JA v nás sa potešili a nevedeli sa dočkať na netradičné dopravenie sa k hotelu. Vytiahli sme kufre ( také tie s kolieskami, ktoré nepatria do Vysokých Tatier – to sme pred príchodom nedomysleli ). Naložili sme ich na skútre a vyrazili do výšky. Od záchytného parkoviska je to 6,6km, tak to trvá nejaký ten čas, kým prídete k hotelu. Preto odporúčam všetkým, ktorí tam pôjdete v zime (najmä keď fúka a sneží), dajte si poriadne teplé veci, kuklu a lyžiarske okuliare na seba.

Snehu bolo toľko ako za dve zimy. A posledný kilometer už fúkalo tak, že sme nevideli vôbec nič. Ale nakoniec sme úspešne prišli k hotelu a začali sa rozmrazovať.

Hotel a jeho atmosféra

Hneď ako sme vkročili do hotela, potešili sme sa, že sme konečne v teple, mimo tej víchrice. Pomaličky sme sa rozmrazovali a vychutnávali si všetky pochutiny, ktoré hotel ponúka. Interiér hotela je veľmi útulný a má peknú, domácu atmosféru. Ponúka množstvo spoločenských hier alebo biliard, ktorý si môžete zahrať pri horiacom krbe. Keď sa pozriete počas tak silnej snežnej víchrice z okna, zrazu sa vovnútri cítite tak príjemne bezpečne. Najmä keď vidíte napríklad takto vysoko naviaty sneh v okne.

Oddych a wellness

Keďže prvé dva dni bolo počasie neprívetivé a výstraha lavínového nebezpečenstva sa zvýšila z 3. stupňa na 4. stupeň, prvé dva dni sme sa zdržiavali iba v hoteli. Našťastie má hotel čo ponúknuť, aby ste sa stále cítili dobre a oddychovali. Využili sme aj priestory wellnessu, v ktorom nájdete suchú a parnú saunu, vítivku a oddychovú miestnosť, z ktorej je neskutočne nádherný výhľad.

Keď sa počasie umúdri: výlety

Po dvoch dňoch sa počasie trošku znormalizovalo, tak sme sa rozhodli sa trošku prejsť. Zbehli sme zo Sliezskeho domu pešo do Tatranskej Polianky. V cerstvom, vysokom snehu nám 6,6km trvalo necelé 2 hodiny, ale stálo to za to. Krásne svietilo slniečkoa  vychutnávali sme si nádhernú, rozprávkovú prírodu, prikrytú v bielom plášti. Sem-tam sme uvoľnili cestu ratráku, ktorý priebežne upratoval cestu od stien snehu. Prechádzka rozhodne stála za to a nabudúce si so sebou zoberieme aspoň bežky, aby sme mali zjazd dole rýchlejší a pobehali viac okolie (ak nebudú hroziť lavíny)

Na Sliezsky dom v zime sa treba pripraviť

Na záver by sme vám, ktorí by ste sa tam chceli vybrať v zime, chceli dať zopár rád. Rozhodne sa poriadne naobliekajte a rátajte s tým, že autom sa k hotelu nedostanete. Budete od neho najbližšie 6,6km a tie pôjdete buď na skútroch alebo na ratráku, takže sa po vystúpení z auta prezlečte do teplého oblečenia lebo počasie môže byť silno veterné a môže snežiť. Rátajte taktiež s tým, že počasie počas vášho pobytu môže byť veľmi nepriaznivé, a že sa možno nebude dať ísť ďalej ako pár metrov od hotela. Nám osobne to  nevadilo, v hoteli máte aj výber kníh, spomínané spoločenské hry a samozrejme jeden druhého 🙂 My Sliezsky dom odporúčame pre jeho dobrodružnú a rozprávkovú atmosféru, ktorú nám doprial počas nášho pobytu.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Žiadne produkty v košíku.